Přeskakování extruderu, příčiny a řešení

V rámci zákaznické podpory se někdy setkáváme s dotazy, co dělat nebo co je špatně, když mi v průběhu tisku začne přeskakovat extruder a vychává mi tisk.

Více informací

3D tisk podává pomocnou ruku

Dnešní článek je o projektu ENABLING THE FUTURE, což je globální síť zhruba 8000 nadšenců složená z inženýrů, designérů, protetiků, učitelů, studentů, ale i rodičů, kteří navrhují a tisknou protézy horních končetin pro ty, co nemají přístup ke správné lékařské péči nebo si nemohou dovolit protézu vyrobenou konvenčními metodami.

Více informací

 

Databáze stránek s 3D modely

Na internetu jsou k dispozici tisíce modelů pro 3D tisk. My jsme pro vás vytvořili seznam těch nejznámějších webových stránek, odkud tyto modely stahovat.

Více informací

 

Gcode, jádro 3D tisku

V tomto článku si rozebereme základní kódy a skripty pro chod Vaší 3D tiskárny. Nejprve si ukážeme, co jednotlivé zkratky znamenají a poté z nich vytvoříme jednoduché skripty pro začátek, konec tisku, výměnu filamentu a na zatažení filamentu při kalibraci.

Více informací

 

Základní post-processing

Snadné vyhlazení a úprava právě vytištěných modelů? Toho lze dosáhnout několika jednoduchými kroky. Budete potřebovat pouze brusný papír, filler primer, základovou barvu a finální barvu, dle vašeho výběru. Všechny tyto potřeby zakoupíte v jakémkoliv obchodě s barvami.

Více informací

 

Jak vypadá pořádná 3D tiskárna a samotný 3D tisk

Mnoho lidí se ptá, jak taková pořádná 3D tiskárna vypadá a jak vypadá samotný 3D tisk. Na tyto otázky odpovídá pěkné video od našeho dvorního dodavatele E3D-online.

Více informací

Výpočet krokování a úprava firmware

Pokud skládáte vlastní tiskárnu nebo děláte na své 3D tiskárně změny, podle povahy změny bude třeba udělat změnu i ve firmware. V tomto článku se především podíváme na nastavení firmware Marlin. Konkrétně na výpočet změny krokování.

Na internetu existuje několik kalkulaček, kterými můžete vypočítat krokování. Ale ne vždy jim každý rozumí a ne vždy počítají úplně správně.

Proto zde naleznete návod, jak vypočítat jednotlivé kroky pro osy, kde je řemen, ozubená tyč nebo pro extruder, kde je ozubené podávací kolečko.

Více informací

Nejčastější problémy s 3D tiskem a jejich řešení

Také jste se setkali s problémy s hotendem při tisku?

Anebo Vám tiskárna netiskla a přeskakovalo podávací kolečko, případně Vás potkali jiné kolize?

Posbíral jsem pro Vás a vybral nejčastější problémy a uvedl k nim jednoduché návody na řešení co s tím.

Více informací

Volcano - rychlejší, pevnější a větší tisk

To, že 3D tisk je pomalý proces víme. A to i při extrémě rychlých pohybech tiskárny, jako např. Delta tiskárny. Na samotný výtisk čeká člověk hodiny a v některých případech i dny. Většinou, čím větší tisknutý objekt, tím delší čekací doby na výtisk.

Často také výtisky postrádají správnou pevnost mezi vrstvami.

A firma E3D vyslyšela tyto potřeby a uvedla na trh nadstavbu hotendu zvanou Volcano.

Více informací.

E3D lite6 - skvělý hotend pro každého za přijatelnou cenu

Lite6 je mladší brácha hotendu v6. Vyrábí jej společnost E3D sídlící v Anglii.

Jedná se o oblíbený, cenově dostupný a především velmi kvalitní hotend. A to nejen pro začínající 3D tiskaře, ale i pro ty pokročilé.

Jeho cena činí 1040 Kč. Je to cena za kompletní sadu hotendu, včetně jeho elektroniky. Cena za originál je tak velmi přijatelná a mnohdy je nižší, než různé klony. Důkazem, jak je hotend oblíbený a kvalitní je jeho použití v různých typech tiskáren. Jako příklad uvedu světovou nejrozšířenější tiskárnu ... Více informací

Diskuse
Komentáře

morda

Dobrý den,
mám tiskárnu Anet A8. Z nějakého důvodu se přestala zahřívat tryska na požadovanou teplotu. Místo 200 stupňů se udržuje na 196 a je jedno na jakou teplotu se nastaví, pořád se udržuje pod danou hodnotou. Už jsem zkoušel vyměnit tepelný zdroj, ale žádná změna. Nesetkal se někdo s tímto problémem?

fgdsl petr

koukám vše z aliaexpresu a ebay včetně fotek, opět překupnický e-shop.

Vše pro 3D tiskAdministrátor |

Dobrý den,

prosím, nejdříve se podívejte na náš sortiment, než budete dělat závěry. Ani z jednoho portálu nenakupujeme. Ale to poznáte, až se podíváte, které zboží prodáváme.

Přeji pěkný den.

Michal Siran

www.vsepro3Dtisk.cz

Lilek01

Dobrý den,
mám dva dotazy-
při tisku PLA s teplotou 210 °C mi překakuje kladka, tím pádem nepodává materiál. Když to zkusím přitlačit rukou, leze normálně. Až když jsem zvednul teplotu na 250 °C jde vše normálně. Nemám infra teploměr, tak nevím, zda je teplota opravdu taková, jakou ukazuje display.Když zvýším přítlak kladky, nepomůže to.
-při tisku s SD se nespouští boční větrák (jsem nováček. Nevím, jak se správně jmenuje :)). Tisk z PC je v pořádku. Sám se zapne již asi od druhé vrstvy.
Velice děkuji za ochotu a přeji hezký den.

Vše pro 3D tiskAdministrátor |

Dobrý den,

zeptám se, jakou máte tiskárnu a od jakého výrobce používáte tiskový materiál?

Příčin může být několik. Zkoušel jste tisknout jiný typ materiálu? Začalo to z ničeho nic nebo ihned od počátku? 1. vrstva se vytiskne vpořádku? Zkoušel jste zpomalit tisk, zda to dělá také? Zkuste zvýšit teplotu na 220°C, zda to nebude lepší.

Pošlete další informace, určitě to vyladíme.

S pozdravem

Michal Siran

www.vsepro3Dtisk.cz

Pavel Liška

Dobrý den, můžete mi poradit problém při 3D tisku? Z trysky jde málo hmoty a trhá se na podložce, pokud trochu přitlačím na strunu PLA tak se tisk zlepší. Teplota hmoty je 215 °C.
děkuji za radu.
PL

Michal SiranAdministrátor |

Dobrý den,

nevím, jaký typ hotendu a extruderu máte. Ale co můžete zkusit, tak je namazat cca 30cm PLA, který jde do hotendu kuchyňským olejem. Zlepší to průchodnost v hotendu. 

Nevím, jaký máte typ extruderu, ale pokud přímý, tak zkuste zvýšit přítlak kladky/ložiska. A zároveň zkontrolujte, zda nemáte trysku nízko nad podložkou. To potom nemám materiál kam jít. Zkuste zvednout trysku nad podložku a zkuste extruzi, zda půjde.

Pokud to nepomůže, tak napište na obchod@vsepro3Dtisk.cz a rádi Vám poradíme.

Hezký den

Michal Siran

Karel B.

Hezký den,
líbí se mi, jak se tu začínáte věnovat jednotlivým produktům. Je možné udělat článek na výpočet kroků? Velice by mi to pomohlo a možná i další začínajícím tiskařům.
K.

Další