Multihotend CHIMERA


Jednoduchý a kvalitní duální HotEnd/Multihotend Chimera od E3D se dvěmi tryskami. Určený pro filament 1,75mm.

Chcete barevný tisk bez toho, abyste na okraji podložky při každé vrstvě nebo barevné změně při tisku tiskly tzv. čistící objekt? Při použití tohoto typu hotendu se o čištění trysek starat nemusíte. Z každé trysky vychází jiná barva nebo jiný typ materiálu.

- Už nemusíte tisknout barevně jen po jednotlivých vrstvách.

- Proč na tisk podpor "plácat" drahý tiskový materiál, když můžete podpory tisknout z levného nebo jinak barevného materiálu?

Dodání do 10ti dní. Více

Výrobce: E3D Kód produktu: 00111

2 650 Kč s DPH
Na objednávku - Typicky doručení do 7 dní.
ks

Chiméra je elegantní a jednoduchý způsob dvojí extruze! Jedná se o velmi výkonný hotend, který si vzal to nejlepší od jeho kolegů v6 a Kraken. Kombinuje jednoduchost, spolehlivost, velmi snadnou montáž a velmi malé rozměry 30x28mm. Navíc lze každou trysku nahřát na jinou teplotu.

Duální extruze přináší nové schopnosti 3D tiskárny. Duální extruze poskytuje možnosti tisku různých kombinací barev a v tomto případě i materiálů. Lze tedy napříklady vytisknout barevný objekt nebo objekt, který se skládá z několika materiálů. Příkladem jsou například pneumatiky na RC modely. Kde pneumatika vytištěna například z materiálu RubberJet a středový náboj z PLA. Výhodou je možnost tisku rozpustných podpor a finálního výrobku v jednom tisku.

Nespornou výhodnou systému Chiméra a Cyclops je jejich modularita. Jedná se o velmi podobné systémy, které lze vzájemně konfigurovat. Lze tedy kombinovat a měnit trysky. Například podpory tisknout větší tryskou a finální objekt tryskou s menším průměrem.

Pokud plánujete budoucí rozšíření Vaší 3D tiskárny, lze jednoduše přeměnit Chimeru na systém Cyclop a naopak.

Tento multihotend lze jednoduše použít na mnoha typech 3D tiskáren. Počínaje tiskárnami typu Prusa i3, 3D tiskárnami Delta nebo systémem CORE XY.

Elektronické desky, které lze použít s tímto typem hotendu jsou např. Ramps1.4, Rumba nebo Rambo 1.2g.

Většina firmwarů už mají integrované funkce, které umožňují tisknout vícebarevně nebo vícemateriálově. Otestováno máme např. Repetierhost a Marlin. 

Ke stažení

Chimera složení.pdf (pdf, 5.4 MB)
CHIMERA_nakres.pdf (pdf, 94.2 kB)

Doprava ZDARMA při nákupu nad 1.000 Kč

Nabízíme dopravu ZDARMA po ČR prostřednictvím doručovací služby Zásilkovna, pokud nakoupíte zboží v hodnotě nad 1000 Kč. Pokud bude nákup nad 2.000 Kč, tak jsou i ostatní typy dopravy po ČR zdarma!