Volcano - rychlejší, pevnější a větší tisk

To, že 3D tisk je pomalý proces víme. A to i při extrémě rychlých pohybech tiskárny, jako např. Delta tiskárny. Na samotný výtisk čeká člověk hodiny a v některých případech i dny. Většinou, čím větší tisknutý objekt, tím delší čekací doby na výtisk.

Často také výtisky postrádají správnou pevnost mezi vrstvami.

A firma E3D vyslyšela tyto potřeby a uvedla na trh nadstavbu hotendu zvanou Volcano. Volcano je úprava hotendu, která umožňuje právě rychlejší tisk a vyšší sílu jednotlivé vrstvy. Praktické použití dává možnost používat trysky o průměrech 0,6mm, 0,8mm, 1mm, a dokonce i 1,2mm. Tiskař má tedy možnost vybrat si dle potřeby i vhodný průměr trysky.

Jak se čas tisku může dramaticky snížit můžete vidět na uvedeném grafu:

 

Další nespornou výhodou tisku větších vrstev je to, že tyto vrstvy udrží více tepla. To ve výsledku znamená, že mezi vrstvami je vyšší soudržnost. Výtisky tak mohou být mnohem vyšší a pevnější.

Na obrázku vidíte, rozdíl mezi standardním tiskem s tryskou o průměru 0,4mm a tiskem s Volcano. Kleštěmi proběhla zkouška u ulomení držáku. Jak dopadl výsledek můžete vidět:

Samozřejmě tisk prostřednictví trysek s větším průměrem má za důsledek to, že se snižuje rozlišení výtisků. Nicméně, to neznamená, že výtisky jsou ošklivé nebo rozměrově nepřesné. Naopak vyšší vrstvy často dělají efekt lesklých hran a povrchů.

 

Volcano disponuje téměř dvojnásobnou tavnou zónou proti standardnímu hotendu E3D v6. Nejen tím je zajištěna vyšší účinnost tepla z topného tělesa na roztavený plast. Díky tomu lze tisknou vyšší rychlostí a vyšším objemem plastu.

Někdo může namítnout, že tisk filamentem o průměru 3mm bude daleko rychlejší, ale opak je pravdou. Protože roztavení filamentu o průměru 1,75mm je daleko rychlejší, což je rozhodující.

Volacno se vyrábí v několika typech sad. Každá sada obsahuje vše potřebné, aby si uživatel mohl svůj E3D hotend upravit a tisknout tak rychleji a větší objekty.

Pokud vás produkt zaujal, můžete jej zakoupit v našem eshopu. Zároveň budeme rádi, pokud se s námi podělíte o fotky výtisků s Volcano.