Náš tip!

E3D

46

2 990 Kč s DPH

Skladem

ks
Jednoduchý a kvalitní duální HotEnd/Multihotend Cyclops od E3D s jednou tryskou. Určený pro filament 1,75mm.

- Už nemusíte tisknout barevně jen po jednotlivých vrstvách.

- Proč na tisk podpor "plácat" drahý tiskový materiál, když můžete podpory tisknout z levného nebo jinak barevného materiálu?

- Odpadá zde problém s kalibrací 2 trysek!

Pokud budete mít zájem o jiné průměry trysek, tak nás neváhejte kontaktovat na obchod@vsepro3Dtisk.cz.
Dodání do 10ti dní.
Více >>

Už jste si zkusili vytisknout barevný objekt nebo objekt ze 2 materiálů?

Multihotend Cyclops od E3D zavádí nový způsob tisku z více materiálů. Zařízení umožńuje tisk ze 2 různých materiálů/barev střídavě z jedné trysky!

Tento hotend v sobě kombinuje 2 hotendy spojené do jedné trysky. Odpadá tedy ladění rozteče mezi 2 tryskami a úprava firmware.

Zakoupením tohoto typu hotendu získáte funkce tiskáren, které stojí několik desítek tisíc a více. 


Rady pro užívání tohoto hotendu:

Při prvním vložení filamentu je dobré jej vložit do studeného hotendu tak daleko, jak to jen půjde a pak ohřát hotend k tisku.

Při konfiguraci sliceru je třeba dát pozor na zpětnou retrakci. Máme vyzkoušeno, že nastavení retrakce 1 mm funguje dobře. 


Tip - např. slicovací program Cura má užitečnou dvojí funkci vytlačování "wipe a Prime Tower". Tato funkce vytvoří při tisku sloupový předmět, který, když tiskárna bude měnit používaný filament, bude používat na očištění zbytkového filamentu před tiskem další vrstvy. Naše doporučení je nastavit hodnoty okolo 25 až 35 mm ^ 3 v závislosti na typu vlákna.

Cyclops vyžaduje poněkud větší vytlačování sílu než standardní hotend. Toto lze vyřešit tvz. direct extruderem, který má krokový motor hned u hotendu - např. http://www.thingiverse.com/thing:60531.

Chcete upravit stávající 3D tiskárnu Prusa I3 a namontovat tento hotend? Zde naleznete, jak jej namontovat: http://www.thingiverse.com/thing:833722

Kontaktujte nás!